KPP Grodzisk Wielkopolski

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. BEZPIECZEŃSTWO NA WSI

  Okres wakacji letnich wiąże się ze wzmożonymi pracami na terenach rolniczych. Jest to czas, w którym społeczeństwo spędza dużą część dnia na świeżym powietrzu. W związku z tym dzielnicowy wraz z przedstawicielami: Okręgowego Inspektoratu Pracy, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wlkp. podjęli działania profilaktyczne pt. „Bezpieczeństwo na Wsi”.

 2. Powiatowe obchody 105. rocznicy powstania Policji Państwowej. "Święto Policji 2024"

  W Centrum Kultury RONDO w Grodzisku Wlkp. dziś odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 105 rocznicy powstania Policji Państwowej. Podczas uroczystości funkcjonariusze policji odebrali awanse na wyższe stopnie służbowe, pracownicy cywilni oraz przyjaciele grodziskiej jednostki odebrali odznaczenia. Była to okazja, by podziękować policjantom za ich służbę oraz trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu grodziskiego. W trakcie uroczystości przyznano również odznaczenia państwowe, resortowe, związkowe i medale.

 3. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na jeziorze Kuźnickim

  W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” dzielnicowy z Komisariatu Policji w Rakoniewicach we współpracy z funkcjonariuszami z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu przeprowadzili działania na jeziorze Kuźnickim.

 4. Wydarzenia ostatniego weekendu

 5. Działania "TRZEŹWOŚĆ"

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. podczas akcji zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę. W samej Wielkopolsce ujawniono 60 kierowców na „podwójnym gazie”.

 6. Wojewódzkie obchody Święta Policji - wyróżnienia dla grodziskich policjantów

  W Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 12 lipca br. odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. W uroczystości uczestniczył Senator Grzegorz Fedorowicz, II Wicewojewoda Wielkopolski Jarosław Maciejewski, I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Romana Kustera oraz zaproszeni goście: parlamentarzyści, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji, władze samorządowe, policjanci i policjantki oraz pracownicy Policji garnizonu wielkopolskiego.

 7. Spotkanie z dzielnicowym

  Dzielnicowy w ostatnim czasie spotkał się z seniorami z " Klubu Seniora Promessa" i omówili kwestie bezpieczeństwa podczas podróży jednośladem.

 8. Areszt dla 27-latka za posiadanie znacznej ilości narkotyków

  Grodziscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W trakcie czynności zabezpieczono ponad 200 gramów środków odurzających i psychotropowych. Wobec zatrzymanego 27-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 9. Spotkanie z harcerzami

  Od początku wakacji policjanci uczestniczą w spotkaniach profilaktycznych, podczas których rozmawiają na temat bezpiecznych wakacji i nie tylko. W ostatnim czasie odwiedziliśmy harcerzy, którzy stacjonują w Kuźnicy Zbąskiej.

 10. Nietrzeźwi kierowcy

  11 i 16 lipca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. wraz z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Rakoniewicach przeprowadzili akcje „Trzeźwość”. Przypominamy, że hasło "Piłeś - Nie jedź" jest wciąż aktualne!

Powrót na górę strony