Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców 21 kradzieży aut - VIDEO

Data publikacji 16.05.2016
auta0Grodziscy kryminalni w minionym tygodniu doprowadzili do zatrzymania czterech sprawców trudniących się kradzieżami samochodów głównie z terenu powiatu grodziskiego. Złodzieje mają na swoim koncie 21 skradzionych aut. Wobec sprawców Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Sprawcom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Policjanci operacyjni z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępczą trudniącą się kradzieżami aut. Pomimo umorzeń spraw jakie otrzymywali poszkodowani, grodziscy policjanci nadal zajmowali się ustalaniem i szukaniem potencjalnych sprawców.

Od pewnego czasu na terenie Grodziska Wielkopolskiego i okolic ginęły auta z grupy VW lub Seat. Postępowanie wykazało, że w przeciągu 12 miesięcy sprawcy dokonali 21 kradzieży samochodów. Sprawcy działali wspólnie i w porozumieniu. Po włamaniu się do wytypowanego przez nich auta pokonując wszelkie jego zabezpieczenia wsiadali i odjeżdżali z terenu powiatu grodziskiego. Według wstępnych ustaleń Policji wynika, że skradzione pojazdy trafiały do odpowiednich ludzi, a następnie były rozbierane na części. Jak się później okazało, sprawcami tych kradzieży są trzej mieszkańcy powiatu grodziskiego, którzy ściśle współpracowali z jednym z mieszkańców powiatu poznańskiego.

Sprawcy w wieku 22, 24, 31 i 38 lat ostatecznie przyznali się do popełnionych czynów. Zgromadzony przez grodziskich kryminalnych odpowiedni materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Policja już zaczęła informować osoby poszkodowane o odnalezieniu sprawców. Takie osoby mają prawo wniesienia sprawy do Sądu w postępowaniu adhezyjnym, czyli domagać się zadośćuczynienia za poniesione straty. Zatem sprawa jest w dalszym ciągu rozwojowa.

Sprawcom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

{flvremote}http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/biblioteka/filmy3/grodzisk-auta.flv{/flvremote}

 

auta1
auta2
auta3
auta4
auta5
Powrót na górę strony