Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania z wykorzystaniem drona

Data publikacji 23.08.2022

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego z Grodziska Wlkp. wraz z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, przeprowadzili działania na terenie powiatu grodziskiego z wykorzystaniem policyjnego bezzałogowego statku powietrznego.

Działania zostały przeprowadzone 18 sierpnia br., na przejeździe kolejowym w miejscowości Drzymałowo. Skierowane były wobec kierujących, którzy naruszali przepisy ruchu drogowego. Obiektyw drona rejestrował, jak kierowcy stosują się do znaku STOP, umieszczonego przed przejazdem kolejowym.

Policjanci ujawnili aż 33 kierujących, którzy przejeżdżali przez torowisko bez obowiązkowego zatrzymania. Kierowcy nie kryli zaskoczenia i przyznali, że nie spodziewali się tego typu akcji.

Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp. w czerwcu br. otrzymała zawiadomienie o popełnianiu wykroczeń na wspomnianym przejeździe kolejowym. Miejsce to jest objęte monitoringiem. Zebrany materiał wskazaywał, że 25 kierowców nie zastosowało się do znaku STOP. Policjanci ukarali dwudziestu z nich, wobec pięciu czynności nadal trwają.

 

Powrót na górę strony