Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali włamywaczy

Data publikacji 06.09.2022

Rakoniewiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do mieszkania w gm. Rakoniewice. 36-latek i 22-latek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto na posesji ujawniono 3 sadzonki konopi.

2 września br. funkcjonariusze Komisariatu w Rakoniewicach otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z mieszkań na terenie gm. Rakoniewice. Skradziono pieniądze w kwocie 12 tys. złotych, sprzęt elektroniczny oraz biżuterię gdzie łączna wartość strat to blisko 14 tys. złotych. Na miejscu pracował technik kryminalistyki oraz funkcjonariusze z komisariatu. Policyjne ustalenia, przesłuchania świadków oraz przegląd zabezpieczonego monitoringu doprowadziło do wytypowania dwóch podejrzanych. Po kilku godzinach sprawcy zostali zatrzymani na terenie powiatu grodziskiego. Policjanci podczas przeszukania mieszkania i posesji ujawnili 4 tysiące złotych oraz część przedmiotów pochodzących z kradzieży. Mienie zostanie zwrócone właścicielowi. Na posesji odkryto również 3 sadzonki konopi, które należały do 36-latka, za przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Sąd Rejonowy w Grodzisku Wlkp. na wniosek Prokuratury Rejonowej z Grodziska Wlkp. zastosował wobec 22-latka dozór policyjny, natomiast 36-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

 

 

Powrót na górę strony