Grodziscy policjanci szkolili się na Torze Poznań
Na Torze Poznań szkolili się grodziscy policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego. Szkolenie z przeznaczeniem dla policjantów ruchu drogowego z całej Polski zorganizowane było przez Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Była to pierwsza z dziewięciu edycji szkoleń, jakie są przewidziane w tym roku. Pod okiem doświadczonych instruktorów Automobilklubu Wielkopolski, funkcjonariusze, którzy pełnią służbę w radiowozach wyposażonych w video rejestratory ćwiczyli dynamiczną jazdę.
Funkcjonariusze z grodziskiej „drogówki” dysponują nieoznakowanym radiowozem Opel Insygnia wyposażonym w video rejestrator. Radiowóz ten jest już użytkowany na drogach powiatu grodziskiego. Tor Poznań po raz kolejny stał się miejscem, na którym policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego z całej Polski mieli możliwość podnoszenia swoich umiejętności. W dniach 17 i 18 marca funkcjonariusze drogówki, pod okiem wyspecjalizowanych ekspertów ćwiczyli różne warianty dynamicznej jazdy. Codzienna służba na drodze w nieoznakowanych radiowozach, przynosi nieoczekiwane sytuacje. Wymagają one natychmiastowej i pewnej reakcji. Niejednokrotnie wiążą się z koniecznością pościgu za kierowcami rażąco łamiącymi przepisy ruchu drogowego.
Podczas szkolenia, 50 policjantów ćwiczyło różne elementy, które później będą wykorzystane w służbie na drodze. Dynamiczne pokonywanie zakrętów, slalom oraz bardzo trudne hamowanie z dużej prędkości na mokrej nawierzchni to tylko niektóre z elementów, które doskonalili funkcjonariusze. Instruktorzy Automobilklubu Wielkopolski omawiali poszczególne ćwiczenia. Dzięki temu każdy kolejny przejazd policjanci pokonywali znacznie pewniej i szybciej.
Grodziscy policjanci poprzez ustawiczne podnoszenie swoich kwalifikacji, dzięki takim szkoleniom, w znacznym stopniu podnieśli swoje umiejętności skutecznego i bezpiecznego prowadzenia radiowozu specjalistycznego. Wpływa to nie tylko na ich efektywność, a także na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Świadomość użytkowników polskich dróg, że za kierownicą policyjnych pojazdów siedzą wysokiej klasy specjaliści, ma na celu studzenie emocji i temperamentów.