Ruch Drogowy

Potrącenie pieszej w Grodzisku Wlkp.

Grodzisk Wlkp. woj. wielkopolskiego.

policja_af0661_bgDo potrącenia starszej kobiety doszło w niedzielę w obrębie skrzyżowania ulic Poznańska – Zielonogórska w Grodzisku Wlkp. Obrażeń ciała doznała 62 letnia mieszkanka miasta, która przechodząc przez przejście dla pieszych potracona została przez samochód. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci ruchu drogowego.

Grodziscy policjanci w dniu 15.07.2012r o godz. 19.30 powiadomieni zostali o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w Grodzisku Wlkp. na drodze wyjazdowej w kierunku Poznania Na miejsce zdarzenia przybyła grupa wypadkowa, która zabezpieczyła miejsce wypadku drogowego. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że do zdarzenia drogowego doszło na terenie obszaru zabudowanego, w obrębie skanalizowanego skrzyżowania ulic Poznańskiej - Zielonogórskiej.

Kierująca samochodem Peugeot Boxer 30 letnia ob. Francji jadąc z kierunku od miejscowości Stęszew dojeżdżając do przejścia dla pieszych na ulicy Poznańskiej nie zachowała szczególnej ostrożności i potrąciła znajdującą się na tym przejściu, przechodzącą z prawej na stronę lewą 62 letnią pieszą. Podane urządzenie do pomiaru wskaźnika alkoholu wykazało u kierującej stan po spożyciu alkoholu 0,13 mg/l (tj. 0,27 promila alkoholu w organizmie). Mieszkanka Francji na polecenie Prokuratora została zatrzymana w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

W wyniku zdarzenia drogowego hospitalizowana w grodziskim szpitalu została piesza, która doznała obrażeń ciała w postaci wstrząśnienia mózgu oraz złamania miednicy.

W dniu dzisiejszym 30 latka usłyszała dwa zarzuty. Pierwszy karny za spowodowanie wypadku drogowego, drugi za wykroczenie tj. kierowanie samochodem po spożyciu alkoholu. Kobieta przyznała się do stawianych jej zarzutów i poddała się dobrowolnej karze. Postępowanie w powyższej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wlkp. prowadzi Wydział Kryminalny tutejszej jednostki.

Ostrożność, rozwaga oraz pełna koncentracja podczas kierowania pojazdem w dużym stopniu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rozluźnienie, rutyna oraz brawura niejednokrotnie były skutkiem zdarzeń drogowych. Podstawą bezpiecznej jazdy jest zachowywanie podstawowych wymogów bezpieczeństwa, w tym dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze pozwoli to na zminimalizowanie skutków zdarzeń drogowych, które w dużej mierze zależą od nas samych.

Powrót na górę strony