14 sierpnia 2009r
Pijani kierowcy nadal udręką dróg powiatu grodziskiego.
Grodzisk Wlkp., woj. wielkopolskiego.
Policjanci na drogach powiatu grodziskiego nie przestają w zatrzymywaniu nietrzeźwych kierujących pojazdami stwarzających zagrożenie życia i zdrowia dla nich samych jak i innych użytkowników dróg.
W dniu 11.08.2009r. na terenie miejscowości Wolkowo policjanci kontrolujący ruch kołowy zatrzymali do kontroli drogowej samochód m-ki Renault Clio, którym kierował Piotr J. lat 37 (zam. P. pow. grodziski). Stan trzeźwości kierującego daleki był od kodeksowych norm gdyż określony został na poziomie 0,89 mg/l ( tj. 1,86 promila alkoholu w organiźmie). ). Kierującemu za jazdę w stanie nietrzeźwości policjanci zatrzymali prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przez Sądem Rejonowym w Grodzisku Wlkp. za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
W dniu 13.08.2009r w miejscowości Wielichowo policjanci z Grodziska Wlkp. zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem m-ki Ford Eskort 31 letniego mieszkańca miejscowości . Lubiechowo. Wynik badania urządzeniem pomiarowym wykazał 0,28 mg/l (tj. 0,58 promile alkoholu w organiźmie). Kierującemu za jazdę w stanie nietrzeźwości policjanci zatrzymali prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przez Sądem Rejonowym w Grodzisku Wlkp. za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
W dniu 13.08.2009r o godz. 14.55 na ulicy Handlowej w Kamieńcu miejscowi policjanci zauważyli jadący z kierunku miejscowości Parzęczewo samochód m-ki Opel Omega, który postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Kierujący pomimo iż widział oznakowany radiowóz jak i umundurowanego funkcjonariusza policji, który tarczą sygnalizacyjną dał mu znak do zatrzymania nie zatrzymał się do kontroli drogowej tylko pospiesznie oddalił się w stronę miejscowości Kamienic. Mundurowi zapamiętując numer rejestracyjny samochodu nie mieli problemu z ustaleniem jego właściciela, którym okazał się 42 letni mieszkaniec Kamieńca, do którego pospiesznie się udali. W miejscu zamieszkania policjanci zastali właściciela pojazdu, który przyznał się do kierowania samochodem oraz do zlekceważenia sygnału do zatrzymania, ale to nie jedyny powód dlaczego kierujący się nie zatrzymał gdyż badanie urządzeniem kontrolno pomiarowym wykazało u kierującego 0,89 mg/l ( tj. 1,86 promila alkoholu w organiźmie) Sprawca stracił prawo jazdy, a przed Sądem odpowie za jazdę po pijanemu oraz za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.