Grodziska Grupa PaT na Stadionie Narodowym w Warszawie

00Ponad 11 000 osób wzięło udział w Gali Finałowej z okazji X-lecia Przystanku PaT. Muzyka, śpiew, taniec, spektakle jednym słowem pasja opanowała Stadion Narodowy w Warszawie. Na tym jubileuszowym spotkaniu nie mogło zabraknąć naszej młodzieży z Grodziskiego PaTPORTu. Po wielu wspólnie przeżytych godzinach, grodziska młodzież wróciła szczęśliwa, cała i zdrowa. Wydarzenia na Stadionie Narodowym wprowadzały nas niejednokrotnie w zachwyt. Młodzieżowa społeczność PaT z Grodziska Wielkopolskiego spisała się po raz kolejny na medal. Jesteśmy przekonani, że warto było utworzyć grupę młodzieży, która z oddaniem i zaangażowaniem, wspólnie z grodziskimi policjantami chce w pełni realizować Policyjny Ogólnopolski Program Prewencyjny „Profilaktyka, a Ty”.

 

Punktualnie o godzinie 8:00 rano na przystanku autobusowym przed szkołami w Grodzisku Wielkopolskim zameldowała się młodzież z Grodziskiego PaTPORTu, która po sukcesie spektaklowym otrzymała niepowtarzalną możliwość wyjazdu i bezpośredniego udziału w 10 jubileuszowym „Przystanku PaT” w Warszawie. Grupę przed wyjazdem pożegnał Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego pan Henryk Szymański, który obdarował uczestników przeróżnymi smakołykami, aby umiliły wszystkim czas spędzony w podróży. Do Burmistrza dołączyli również pan Dariusz Szumiński – prezes Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat Grodziski” oraz sierż. sztab. Sebastian Kahla – kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego grodziskiej policji. Obaj panowie również zadbali o słodkości dla odjeżdżającej młodzieży. Rodzice Maksyma Małasa zaś zadbali o napoje. Wszyscy po zajęciu miejsc wyruszyli do Warszawy. Na miejscu skromny obiad i zajęcie miejsc na sektorze D 6 na Stadionie Narodowym. Po środku Stadionu wielka scena, a na niej centrum Przystanku Pat z prowadzącym na czele i jednocześnie twórcą programu PaT – inspektorem Grzegorzem Jachem z Komendy Głównej Policji w Warszawie.  Młodzież z Grodziskiego Patportu bawiła się rewelacyjnie, obyło się bez zbędnych incydentów, a zmęczenie w drodze powrotnej było odczuwalne, ale i nieodłączne od uśmiechów pojawiających się na ich twarzy. Największe wrażenie na młodzieży zrobiło właśnie otwarcie Przystanku, Laserowy Pokaz 10 Przystanku PaT, koncert Grzegorza Hyżego oraz innych zespołów będących na tych jubileuszowych obchodach.

To był 10 jubileuszowy przystanek PaT w Polsce, ale pierwszy przystanek dla naszej młodzieży. Z opinii jaką wyrazili wynika, że z pewnością nie ostatni. Dzięki przychylności Starosty Powiatu Grodziskiego, Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego oraz pani Burmistrz Wielichowa młodzież wyjechała autokarem z Grodziska do Warszawy. Wszyscy byliśmy ubrani w jednakowe koszulki z logiem "PaT" co pozwalało świetnie odnajdywać się w tłumie. Serdecznie pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy wsparli nasz wyjazd, ukochanym rodzicom, naszym paniom opiekunkom oraz kierownictwu grodziskiej policji, jak i przedstawicielom samorządów powiatu grodziskiego. Grodziska młodzież z pewnością potrafi wszelkie dobro docenić i tym samym je odwdzięczyć.

Wspomnienia przywieźliśmy do Grodziska Wielkopolskiego i już planujemy dalszą przyszłość. Za rok kolejny przystanek, choć jeszcze nie wiemy gdzie. Wiemy jedno – z pewnością chętnych brakować nie będzie.

1
2
3 
4
5
6 
8 
9
10 
11
12
13
14
15
 

Tak pisali na stornie PaT

Zakończyła się gala X Przystanku PaT, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nim jednak Przystanek się rozpoczął formalności musiało stać się zadość. Mowa o dźwiękach gongu, który tym razem zabrzmiał dziesięciokrotnie. Jako pierwsza w gong uderzyła Aleksandra Nizio, która wykonała pierwszy utwór podczas gali finałowej „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Kolejne tony gongu wybijali Elżbieta Rusiniak z MSW, Sławosz Marcisz, Danuta Łazur, Dorota Nakonieczna, Anna Łukaszewska Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty wraz z Urszulą Augustyn Sekretarz Stanu w MEN, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak, Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski. Dziesiąte uderzenie było dziełem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego. Oficjalnego otwarcia dokonała Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska.

Po tym uderzeniach nastąpiło prawdziwe szaleństwo z udziałem ponad 11 000 osób zgromadzonych na Stadionie Narodowym. Zabrzmiał Hymn programu PaT, po czym scena została opanowana przez Roberta Osama i jego zespół wokalny. Swoją obecnością i dźwiękami Galę Jubileuszową 10- lecia PaT uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Policji. Następnie na scenie pojawiły się kolejni instruktorzy, którzy od lat towarzyszą PaTowiczom. Wśród nich byli Branko Bielopotocky (Hip-Hop), Sylwia Socha (Zumba), Marta Schuberg, Ricardo Marques (Capoeira), Sophie Kobus (Sama Brazylijska), Roman Holc (Warsztaty teatralno-lalkarskie).

Gala Finałowa była także swego rodzaju retrospekcją. Szef akcji insp. Grzegorz Jach w studiu prowadził rozmowy z udziałem młodzieży, ministrów, samorządowcami, artystów, sportowców, mundurowych, wracając do wcześniejszych Przystanków. Podczas pierwszego studia Komendant Główny Policji kierując słowa do PaTowiczów powiedział, że dają oni przykład swoim rówieśnikom, że stanowią prawdziwy potencjał do działania. Na scenie pojawił się również Piotr Polk z serialu „Ojciec Mateusz”. Wyemitowano m.in. scenę z serialu podczas, której wcielając się w rolę komendanta, aktor mówił o programie Profilaktyka a Ty. Skoro Przystanek PaT odbywa się na Stadionie Narodowym nie mogło zabraknąć także prawdziwego mistrza sportu. Ze złotym medalem olimpijskim z Soczi do młodzieży przemówił Zbigniew Bródka.

Kolejną częścią programu był koncert ikony PaT Jarosława Chojnackiego, po którym insp. Grzegorz Jach na scenę zaprosił sztab akcji dziękując poszczególnym osobom za lata pracy na rzecz Społeczności PaT. Na zakończenie Gali po raz drugi w historii akcji odbył  się spektakl laserowo-multimedialny z „Laser Violin Show” z okazji 10-lecia PaT. Dzień pierwszy dobiegł końca. Przystanek trwa jednak dalej. Już po północy odbył się koncert gwiazdy Gali X Przystanku Grzegorza Hyżego, a później kino profilaktyczne PaT i o 6:00 koncert „Warszawski świt”.

 
16
17
Powrót na górę strony