Policjanci przeprowadzili zajęcia w pierwszych klasach szkoły ponadgimnazjalnej
W grodziskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych policjanci spotkali się z uczniami klas pierwszych. Podczas zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się, kim jest osoba nieletnia i jaka jest jej odpowiedzialność prawna. Jaka jest różnica między dorosłym a nieletnim sprawcą czynu zabronionego. Uświadamianie młodych ludzi jest bardzo ważne, ponieważ część nieletnich w konflikt z prawem wchodzi z uwagi na swoją niefrasobliwość, bądź też całkowitą nieświadomość prawną.
Celem cyklicznych spotkań z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wielkopolskim jest podniesienie ich stanu wiedzy na temat zagrożeń, sposobów ich unikania oraz przeciwdziałania. Zajęcia zostały przeprowadzone w sześciu klasach średnich oraz ośmiu klasach szkoły zawodowej. Funkcjonariuszy grodziskiej komendy wysłuchało łącznie około 315 uczniów.
Kształtowanie właściwych postaw społecznych, jak i zapobieganie demoralizacji nieletnich. W czasie spotkania policjanci zaprezentowali uczniom filmy obrazujące najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Okazuje się, że młodzi ludzie, mimo iż jeszcze nie są kierowcami, mają ogromny wpływ na maksymalne zwiększenie swojego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci w swoich wystąpieniach omówili również tematykę cyberprzemocy – cyberprzestępczości. Problem jaki również został dotknięty przez funkcjonariuszy, a dotyczy on bezpośrednio młodych nastolatków to handel ludźmi – okazuje się, że wielka liczba młodych nastolatek w podstępny sposób wywożona jest poza granice naszego kraju i tam sprzedawane są innym, obcym osobom.
Podnoszenie świadomości prawnej u młodzieży jest niezwykle ważne zarówno dla społeczności lokalnej, jak i ogólnego poczucia bezpieczeństwa dla nich samych. Dzięki lepszej znajomości prawa mogą uniknąć wielu kłopotów.