Ogólnopolska Noc Profilaktyki Zryw Wolnych Serc

plakatModa na życie bez uzależnień – życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy. Takim przesłaniem rozpoczęła się Ogólnopolska Noc Profilaktyki. Udział w akcji wzięła Warszawa, ale także także ponad 100 miast i kilkaset gmin w całej Polsce. Najważniejszym elementem był Zryw Wolnych Serc – punktualnie o godzinie 16.00 tysiące ludzi w Polsce, przez jedną minutę, wybijało symbolicznie rytm serca. Wśród tych osób był także Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński

To pierwszy taki Zryw w całej Polsce. Tuż przed nim odbył się happening „Przestańmy biec”, podczas którego młodzież działająca w PAT-cie promowała zdrowy i bezpieczny styl życia, tańcząc i śpiewając na Starym i Nowym Mieście w Warszawie. Nad młodzieżą górowały niesione przez nią hasła – m.in. „myśl na trzeźwo”, „żyj bez agresji”, „narkotyk = samotność”, „zrobisz coś czy odwrócisz wzrok?”, „po co brać?”, „życie masz tylko jedno”. W tym czasie spacerującym po starówce turystom młodzież rozdawała ulotki, zachęcające do włączenia się w imprezę i zwracające uwagę na zagrożenia związane z uzależnieniami.

1-112985
 
Główne uroczystości odbyły się na Placu Bankowym w Warszawie. Przed rozpoczęciem wspólnej zabawy młodzieży, rodziców, nauczycieli, w obecności m. in Komendanta Głównego Policji, Rzecznika Praw Dziecka, Wojewody Mazowieckiego,  przedstawicielami MSW i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aktora Emiliana Kamińskiego odczytano specjalną odezwę społeczności PAT. Następnym elementem było właśnie wykonanie Zrywu Wolnych Serc. Po tej najważniejszej dla inicjatywy minucie – wybijania rytmu serca - głos zabrał także Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński. Przekazał, że jest dumny z postawy uczestników, którzy promują życie bez uzależnień. Cieszę się, że jestem z wami, tak trzymać, możecie liczyć na naszą policyjną pomoc – tak mówił Pierwszy Policjant Rzeczpospolitej.
 
Podczas kolejnych godzin Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki, w Warszawie i wielu miastach i gminach w Polsce, będą trwały  happeningi, koncerty, spektakle, warsztaty. Ważnym elementem tych ostatnich będą rozmowy  o  profilaktyce antynarkotykowej. W rozmowach wezmą udział rodzice, nauczyciele, samorządowcy, specjaliści, policjanci, ale głównie sama młodzież.
powiatowa_grodzisk1

Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim  w dalszym ciągu do godziny 00:00 można zwiedzić budynek, zapoznać się z pracą funkcjonariuszy policji, jak również zaczerpnąć wiedzy z zakresu profilaktyki uzależnień. Zapraszamy.

Szczegółowa relacja z Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki na stronie POLICJA.PL 

Źródło: KGP, Policja.pl

Powrót na górę strony