Aktualności

Na trzy miesiące straci prawo jazdy, bo w terenie zabudowanym znacznie przekroczyła dopuszczalną prędkość

Data publikacji 28.05.2024

105 km/h to prędkość, jaką w terenie zabudowanym – gdzie obowiązuje ograniczenie dopuszczalnej prędkości jazdy do 50 km/h – rozwinęła zatrzymana do kontroli przez policjantów kobieta kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen. Za popełnione wykroczenie drogowe kierująca została ukarana mandatem oraz punktami karnymi. Policjanci zatrzymali jej także prawo jazdy.

W sobotnie popołudnie 25 maja przed godziną 16:00 w miejscowości Trzcinica na ul. Sienkiewicza policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kobietę kierującą samochodem osobowym marki Volkswagen. Samochodem kierowała 27-letnia mieszkanka gminy Kamieniec. Okazało się, że w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości jazdy do 50 km/h, jechała 105 km/h. W związku z tym policjanci ukarali kierującą mandatem karnym w kwocie 1500 złotych oraz nałożyli 13 pkt karnych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

Przypominamy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest wciąż m.in. niedostosowanie prędkości do warunków w ruchu. Mundurowi apelują o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą oraz o stosowanie się do przepisów prawa, dbając o nasze wspólne bezpieczeństwo.

 

Powrót na górę strony