XXIII Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za nami

Data publikacji 23.04.2024

W sobotę 20 kwietnia 2024 roku w Grodzisku Wielkopolskim w Szkole Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków odbył się XXIII Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie wzięły udział szkoły z Wielichowa, Łąkiego Konojadu, Grodziska Wielkopolskiego oraz Ruchocic.

20.04.br. uczniowie Szkół Podstawowych z powiatu grodziskiego wzięli udział w XXIII Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej podzielony jest na dwie grupy wiekowe 10-12 lat oraz powyżej 12 lat.

Turniej był dla dzieci dużym wyzwaniem, ponieważ składał się z części teoretycznej i praktycznej. Uczniowie rozpoczęli konkurs od testu wiedzy ze znajomości przepisów drogowych. Część praktyczna turnieju to jazda na rowerze po torze przeszkód, oraz poruszanie się po miasteczku ruchu drogowego. W konkursie nie mogło zabraknąć elementów pierwszej pomocy, gdzie uczestnicy musieli udzielić odpowiedzi na wylosowane pytania, oraz zademonstrować umiejętności praktyczne. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą.

W kategorii wiekowej od 10 do 12 lat zajęte miejsca prezentowały się następująco:

II miejsce – zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp.,

III miejsce – zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej
im. Polskich Noblistów w Wielichowie,

IV miejsce – drużyna z Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Ruchocicach.

W kategorii wiekowej powyżej 12 lat miejsca na podium wyglądały następująco:

II miejsce – zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Konojadzie,

III miejsce – zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Łąkiem,

IV miejsce - zajęła drużyna ze szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Wielichowie.

W indywidualnej klasyfikacji najlepszym uczestnikiem konkursu w grupie młodszej został Bartosz Graf SP Konojad, a w grupie starszej Szymon Stachowiak z SP Wielichowo.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.