Aktualności

STRACILI PRAWO JAZDY NA TRZY MIESIĄCE

Data publikacji 05.03.2024

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego grodziskiej jednostki w ubiegły weekend zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Wszyscy stracili uprawnienia do kierowania pojazdem na trzy miesiące.

W ubiegły weekend policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego kontrolowali prędkość w miejscowości Łąkie gdzie obowiązuję tak zwana „czterdziestka”. 2 marca br. około godziny 8 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Jeep, którego kierowca jechał z prędkością 104 km/h. Pojazdem kierował 68-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem oraz punktami karnymi.

W tym samym dniu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 22-latkę kierującą pojazdem marki Honda. Kobieta jechała samochodem 94 km/h, za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi.

3 marca br. w Grodzisku Wlkp. na ul. Nowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem, który poruszał się 106 km/h, gdzie obowiązuję ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi.

Nieodpowiedzialne zachowania kierowców zakończyło się dla nich nie tylko wysokimi mandatami oraz punktami karnymi, wszyscy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miejsce.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

Powrót na górę strony