Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wydarzenia ostatniego weekendu

Data publikacji 25.02.2013

Grodzisk Wlkp., woj. wielkopolskiego.

100_9513Grodziscy policjanci w ostatni weekendy odnotowali dwie kradzieże, włamanie do mieszkania, zabezpieczali miejsce dwóch kolizji drogowych oraz wyeliminowali z drogi dwóch nietrzeźwych kierujących pojazdami. Ponadto przeprowadzili kilkanaście interwencji i nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych, za wykroczenia drogowej jak i porządkowe. Postępowania w powyższych sprawach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wlkp. prowadzą policjanci.

W piątek 22.02.br o godz. 17.35 Policjanci Zespołu Patrolowo Interwencyjnego z Grodziska Wlkp. w miejscowości Grąblewo zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem, 59 letniego mieszkańca Snowidowa. Funkcjonariusze w trakcie rozmowy z kierującym wyczuli alkohol. Słowa wypowiadane przez mężczyznę były bełkotliwe co świadczyło o dużej ilości alkoholu w organizmie. Policjanci chcąc utwierdzić się w przekonaniu, że kierowca jest pijany podali  mu do nadmuchania urządzenie kontrolno-pomiarowe, które odmówił nadmuchania. Dalsza procedura w tym zakresie wymagała pobrania od kierującego krwi w dwóch pakietach w odstępie półgodzinnym, których badanie wskaże zawartość alkoholu w organizmie. Postępowanie w powyższej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wlkp. prowadzą Policjanci Wydziału Kryminalnego grodziskiej komendy Policji.

Tego samego dnia policjanci grodziskiej „drogówki” o godz. 18.50 na trasie Rakoniewice – Wielichowo interweniowali w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło poza obszarem zabudowanym na prostym odcinku drogi. Policjanci ustalili, że kierujący samochodem m-ki Fiat Uno, 50 letni mieszkaniec gm. Wielichowo jadąc w kierunku miejscowości Wielichowo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego nie opanował pojazdu zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku uderzenia kierujący doznał złamania prawej kości udowej i został hospitalizowany w grodziskim szpitalu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u kierującego alkohol 0,25mg/l (tj. 0,52 promila alkoholu w organizmie.) Za kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości policjanci zatrzymali kierującemu Prawo jazdy. Postępowanie w powyższej sprawie prowadzą grodziscy Policjanci.

W sobotę 23.02.2013r kilka minut przed godz. 09.00 grodziscy Policjanci powiadomieni zostali o włamaniu na terenie firmy w miejscowości Ruchocice na ulicy Drzymały. Funkcjonariusze ustalili, ze do zdarzenia doszło w nocy z 22/23/02.2013r kiedy to złodzieje po wejściu na teren posesji dokonali kradzieży dwóch kamer od monitoringu zewnętrznego wartości kilkuset złotych. Sprawcy usiłowali się włamać również do magazynu firmy lecz z uwagi na dobre zabezpieczenia celu swego nie osiągnęli. Wszystkie osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawców tego przestępstwa bądź znane im jest miejsce przechowywania skradzionego mienia lub miejsce sprzedaży proszone są o kontakt z grodziską Policją pod numerem telefonów 614444211 lub bezpłatnym numerem 997 ^ 112. Policja zapewnia anonimowość dla osoby mogącej przyczynić się do ustalenia sprawcy włamania lub odzyskania skradzionego mienia.

Dyżurny grodziskiej komendy Policji w sobotni wieczór o godz. 20.30 powiadomiony został o włamaniu do domu jednorodzinnego w Grodzisku Wlkp. przy ulicy Nowaczyka. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, którzy w rozmowie z właścicielem posesji ustalili, że do zdarzenia doszło w godz. 16.00 – 20.30 pod nieobecność domowników. Złodziej/e/ poprzez wyłamanie plastikowego okna tarasowego dostał/li/ się do wewnątrz mieszkania skąd po penetracji mieszkania dokonali kradzieży biżuterii o łącznej wartości kilku tysięcy złotych. Postępowanie w powyższej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny grodziskiej komendy Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wlkp. Wszystkie osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawców tego przestępstwa bądź znane im jest miejsce przechowywania skradzionego mienia lub miejsce sprzedaży proszone są o kontakt z grodziską Policją pod numerem telefonów 614444211 lub bezpłatnym numerem 997 ^ 112. Policja zapewnia anonimowość dla osoby mogącej przyczynić się do ustalenia sprawcy włamania lub odzyskania skradzionego mienia.

W sobotę kilka minut po godz. 14.00 dyżurny grodziskiej komendy Policji powiadomiony został o zdarzeniu drogowym na trasie Jabłonna – Wola Jabłońska. Policjanci, którzy udali się na miejsce zgłoszenia ustalili, że kierujący samochodem osobowym m-ki VW Golf, 43 letni mieszkaniec Jabłonny na prostym odcinku drogi uderzył w przebiegającą z prawej drogi na lewą sarnę.

Druga kolizja miała miejsce w sobotę o godz. 14.35 na trasie Rakoniewice – Wielichowo. 19 letni mieszkaniec Wielichowa kierując samochodem m-ki Honda civic w kierunku Wielichowa nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego nie opanował kierowanego przez siebie pojazdu zjechał na prawe pobocze gdzie przodem uderzył w przydrożne drzewo. Za popełnione wykroczenie mieszkaniec Wielichowa otrzymał od policjantów mandat w wysokości 300.00 zł oraz ustawowe 6 punktów karnych.  

W niedzielę o 08.00 rano dyżurny Grodziskiej komendy Policji w Grodzisku Wlkp. powiadomiony został o kradzieży katalizatorów z terenu firmy przy ulicy Nowej w Grodzisku Wlkp. Policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, że do zdarzenia doszło w okresie od godz. 20.00 dnia 23.02.2013r do godz. 07.30 dnia 24.02.2013r kiedy to złodzieje po sforsowaniu ogrodzenia dostali się na teren firmy skąd dokonali kradzieży ośmiu katalizatorów wraz z filtrami cząsteczek stałych od samochodów mercedes Bus. Wartość poniesionych strat wyceniona została na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. Postępowanie w powyższej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny grodziskiej komendy Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wlkp. Wszystkie osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawców tego przestępstwa bądź znane im jest miejsce przechowywania skradzionego mienia lub miejsce sprzedaży proszone są o kontakt z grodziską Policją pod numerem telefonów 614444211 lub bezpłatnym numerem 997 ^ 112. Policja zapewnia anonimowość dla osoby mogącej przyczynić się do ustalenia sprawcy włamania lub odzyskania skradzionego mienia.

Powrót na górę strony