Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prezydent z wizytą w Grodzisku Wlkp.

Data publikacji 30.11.2011

Grodzisk Wlkp., woj. wielkopolskiego.

101_2131Wagę i znaczenie organizacji pozarządowych dla budowy demokracji podkreślił w środę w Grodzisku Wielkopolskim prezydent Bronisław Komorowski. - Organizacje pozarządowe to najlepszy pomysł na budowanie Polski obywatelskiej - przekonywał prezydent.

W środę podczas swojej wizyty w zachodniej Wielkopolsce i województwie lubuskim prezydent Komorowski spotkał się w Grodzisku Wielkopolskim z przedstawicielami organizacji pozarządowych. W spotkaniu wzięło udział kilkaset osób.

 

101_2132

 

Organizacje pozarządowe to ważny obszar działania społecznego. Organizacje pozarządowe to też wielka zdobycz, wynikająca z tradycji oraz wynikająca z dobrze odczytanych dzisiejszych potrzeb. Organizacje pozarządowe to najlepszy pomysł na budowanie Polski obywatelskiej, gdzie obywatele mają możliwość organizowania się, wykorzystują pomoc, ale z własnej inicjatywy działają i podejmują tematy i problemy ważne.

 

101_2147

 

Potrafią pochylić się nad sprawami, które mogą zginąć z oczu władzy. Na tym polega wielkość państwa demokratycznego, że znalazło sposób na rozwiązywanie spraw obywatelskich, poprzez silną chęć działania obywateli - powiedział prezydent.

 

101_2146

 

Prezydent podczas spotkania wręczył kilkunastu parom medale za długoletnie pożycie małżeńskie. - Jest za co dziękować. To są dobre wzorce i wzmacnianie fundamentu trwania polskiego narodu. Gratuluję i dziękuję; i życzę wielu lat szczęśliwych, w przekonaniu, że ta jesień życia i jej owoce są czasami najsłodsze i najlepsze - powiedział do uhonorowanych prezydent.

 

101_2130

 

Na zakończenie prezydent zrobił sobie zdjęcie z przedstawicielami organizacji pozarządowych i obejrzał wystawę prezentującą osiągnięcia tych organizacji. Przez jedną z nich - Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń" - został obdarowany meblami ogrodowymi. Podczas spotkania przygrywała Grodziska Orkiestra Dęta. 

Z Grodziska Wielkopolskiego prezydent Komorowski pojechał do Zielonej Góry, a po południu w Trzcielu (woj. lubuskie) otworzy nowy odcinek autostrady A2 łączącej Nowy Tomyśl ze Świeckiem. (PAP)

Powrót na górę strony