KPP Grodzisk Wielkopolski

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Ochrona prawna policjantów
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Głuchoniemi
Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019

Najczęściej czytane

 1. Zatrzymany za narkotyki. W domu przechowywał tytoń bez akcyzy.

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, podczas realizacji sprawy zabezpieczyli niedozwolone narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany oraz prawie 2 kilogramy krajanki tytoniowej. Zatrzymano 29-latka, któremu grożą surowe konsekwencje prawne.

 2. Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym

  Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Separowo w gminie Granowo doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Kierujący pojazdem marki Citroen Jumper, 48-letni obywatel Białorusi poniósł śmierć na miejscu. Trasa relacji Poznań – Wolsztyn przez wiele godzin była zablokowana. Około 60 osób podróżujących pociągiem skorzystało z transportu zastępczego. Grodziscy policjanci zabezpieczyli wszelkie możliwe ślady oraz przesłuchali świadków zdarzenia. Nadzór nad czynnościami sprawował Prokurator Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim.

 3. Pożegnanie i zmiana na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Rakoniewicach

  Po prawie 30 latach służby w mundurze na zasłużoną emeryturę odchodzi aspirant sztabowy Tomasz Górny, dotychczasowy Komendant Komisariatu Policji w Rakoniewicach. W Sali Konferencyjnej grodziskiej jednostki Policji odbyła się uroczystość, w której kierownictwo wraz ze Starostą Grodziskim, policjantami oraz pracownikami cywilnymi podziękowali koledze Tomaszowi Górnemu za wiele wspólnie spędzonych lat w służbie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu grodziskiego

 4. Zdewastował pizzerię. Zatrzymany 20-latek odpowie za uszkodzenie mienia

  Grodziscy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który z niewiadomych przyczyn wszedł na teren jednej z grodziski pizzerii doprowadzając wnętrze lokalu do bardzo poważnej dewastacji. W momencie zatrzymania mężczyzna miał w sobie prawie 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Straty wycenia się na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Młodemu mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 5. Odprawa roczna 2019/2020 z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu

  W Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim odbyła się odprawa roczna z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrada Chmielewskiego. Podczas odprawy podsumowano i omówiono ubiegłoroczną pracę całej jednostki. W tegorocznej odprawie udział wzięli również burmistrzowie i wójtowie poszczególnych gmin na czele ze Starostą Grodziskim. Odprawę poprzedziła uroczystość przekazania oraz symbolicznego wręczenia kluczyków do nowo zakupionych radiowozów, które dzięki współpracy z samorządami trafiły do grodziskiej jednostki Policji.

 6. Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków

  W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” 1 października 2019 roku Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji już po raz kolejny realizuje działania profilaktyczne skierowane do pieszych.

 7. Wypadek drogowy na odcinku drogi Lasówki - Grodzisk Wielkopolski

  W nocy 16 lutego na drodze wojewódzkiej nr 308 pomiędzy Lasówkami, a Grodziskiem Wielkopolskim doszło do poważnego wypadku drogowego w wyniku potrącenia osoby pieszej. 35-letni mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali grodziscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wielkopolskim.

 8. Areszt za rozbój na bezdomnych

  Grodziscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na osobach bezdomnych. Pod osłoną nocy mężczyźni weszli do pustostanu, pobili, a następnie okradli przebywające tam osoby. Pokrzywdzeni doznali wiele potłuczeń ciała. Choć mieli niewiele, stracili wszystko. Sprawcy zabrali im telefony komórkowe i niewielkie kwoty pieniężne. Intensywne działania grodziskich funkcjonariuszy pozwoliły na szybkie wytypowanie i zatrzymanie sprawców tego przestępstwa. Wobec dwóch najbardziej agresywnych mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za przestępstwo rozboju grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 9. Groził pozbawieniem życia siostrze w zaawansowanej ciąży. Trafił na 3 miesiące do aresztu

  Grodziscy policjanci zatrzymali 50-latka, który podczas awantury domowej groził pozbawieniem życia swojej siostrze będącej w zaawansowanej ciąży. Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim na wniosek Prokuratury zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Mężczyzna ten ma na swoim koncie również inne przestępstwa, za które będzie odpowiadał w następstwie recydywy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara łączna nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 10. Seniorze uważaj na oszustów - nowa metoda "na listonosza"

  Oszuści ciągle modyfikują swoje metody działań, szukając nowych pomysłów i sposobów, by ograbić swoje ofiary. Kto nie słyszał o metodzie na wnuczka, policjanta czy prokuratora? Ostatnio na terenie naszego kraju przestępcy wypróbowywali jednak nową metodę - tym razem ”na listonosza”.