Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracił prawojazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym - video

Data publikacji 06.04.2021

Policjanci z grodziskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki VW Passat, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość osiągając 105 km/h w terenie zabudowanym. Mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego został zatrzymany do kontroli drogowej. Młody kierowca został ukarany kilkuset złotowym mandatem karnym kredytowanym, a jego konto zasiliło niechlubne 10 punktów karnych. Dodatkowo kierowca stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

4 kwietnia około godz. 16:50 przy ulicy Nowotomyskiej w miejscowości Rakoniewice  policjanci z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym marki VW Passat. Powodem tej kontroli było przekroczenie prędkości osiągając ponad 105 km/h w terenie zabudowanym. Grodziscy funkcjonariusze  w tym rejonie pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. Zgodnie z przepisami w obszarach zabudowanych obowiązuje prędkość do 50 km/h. Kierowca volkswagena złamał tym samym przepisy o 55 km/h. 

Mieszkaniec powiatu wolsztyńskiego został ukarany kilkuset złotowym mandatem karnym notując jednocześnie 10 punktów karnych. Policjanci w takiej sytuacji zostali zmuszeni do obligatoryjnego zatrzymania kierowcy prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Przekroczenie prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków śmiertelnych w naszym kraju. W sytuacji nadmiernej prędkości w obszarze zabudowanym, gdzie siłą rzeczy odbywa się zwiększony ruch pieszych szanse na przeżycie w tego typu wypadkach spadają niemal do zera. Warto o tym pamiętać i mieć to w świadomości...

Film Videorejestrator

Opis filmu: nagranie z wideorejstratora, pojazd w ruchu przekracza prędkość osiągając 105 km/h

Pobierz plik Videorejestrator (format mp4 - rozmiar 5.15 MB)

Powrót na górę strony